Karadeniz Multipl Skleroz Derneği, hastalarının içindeki gizli yaratım güçlerini destekleyerek bir farkındalık oluşturma yolunu benimsemiştir.

Derneğin bünyesinde planlanan Multipl Skleroz Hasta Kampı, hastalarının sanatsal ve sosyal iletişim becerilerini ön planda tutarak, 7 yıldır çeşitli kültürel faaliyetlerle bu amacını gerçekleştirmek için çaba göstermektedir.

Bu yıl, 8’incisi gerçekleştirilecek olan Multipl Skleroz Hasta Kampı etkinliklerine “Şiir ve Öykü Yarışması” dahil edilmiştir. Bu yarışmayla, MS hastalarının, kendi duygu ve düşünce dünyalarındaki yolculuklarını şiir ve öykü yoluyla anlatmalarını istenmektedir.

Yarışmaya MS hastaları ve hasta yakınları katılabilir. Konu ve tema seçiminde tamamen özgür olunabilir. Gelen ürünleri, yarışmanın Seçici Kurulu değerlendirmeye tabii tutarak, 8. MS Hasta Kampı etkinlikleri sürecinde 17-23 Mayıs 2021 haftasında dereceye girenler ödüllendirilecektir.

Yarışmaya son başvuru tarihi ise, 30 Nisan 2021’dir. Belirtilen tarihten sonra gelen ürünler değerlendirme dışı bırakılacaktır.

Murat Terzi

Şiir ve öykülerin gönderileceği adres:
[email protected]

Bağlantıyı kopyala